ייעוץ עסקי לחברות

ייעוץ עסקי - איך בוחרים, למי מתאים וממה להמנע

ייעוץ עסקי לחברות ולבעלי עסקים 

ייעוץ עסקי לחברות, מטרתו לשפר את התוצאות העסקיות בעסק ולהשיג את המטרות.
הצלחה עסקית של חברה תלויה במספר רב של פרמטרים, לכל אחד מהם יש השפעה על בריאות העסק ושגשוגו.
כשבוחרים יועץ עסקי לחברה חשוב להבין מה הכישורים שלו והאם הכישורים והניסיון שיש לו רלוונטים להצלחה העתידית של הארגון שלכם.
 
הייעוץ העסקי נוגע בהיבטים מגוונים בחברה, החל באסטרטגיה העסקית, ניהול תהליכים פנים ארגוניים, קביעת יעדים ומדדים, ועד ניהול העובדים ויצירת מנהיגות מובילה בארגון. 

באלו מצבים מומלץ להיעזר ביועץ עסקי לחברות? 

היתרון הגדול של יועץ חיצוני טוב, הוא ביכולת שלו לראות במהירות ובבהירות את נקודות הכשל שמונעות מהארגון להמשיך ולצמח.

לעיתים, בגלל המעורבות היומיומית של העובדים והמנהלים, הבעיות האמיתיות של העסק נמצאות בנקודות העיוורות, במקומות שלא רואים בברור את הבעיה. לדוגמא, לקוח שהעסק שלו הינו מוסך, ראה במשך שנים את הנתונים העסקיים של המחלקות השונות, אולם, נתון משמעותי חמק ממנו וזה אחוז ניצול הזמן של העובדים. 

לכאורה, נתון מסדר ראשון לבדיקה ומעקב, בפועל, למרות שמדובר באחד ממרכזי השירות של החברות המובילות בארץ, עם מחזורי מכירות של עשרות רבות של מיליוני שקלים בשנה, למרות זאת, הנתון החריג והחשוב הזה לא צף ועלה אצל הבעלים. 

ברגע ששמנו אותו בפוקוס ומיקדנו את הארגון לשיפור המדד הזה, רמת הריווחות השתפרה ביותר מ 10%. 
יועץ עסקי טוב מסוגל להסתכל בבהירות על הנתונים העסקיים ולהסיק מסקנות. לשים את האצבע על הנקודה המהותית שתשפיע הכי הרבה על הריווחיות של העסק.

לעומת זאת, ישנם מקרים רבים בהם, נקודות הכשל צועקות לשמיים. כל העובדים והמנהלים יודעים מה לא תקין בארגון, לדוגמא אין תקשורת, יש אגו, אין שיתוף פעולה, אין ניהול, יש קושי בקבלת החלטות ועוד ועוד. 

במצבים אלו, העובדים והמנהלים יכולים להצביע במהירות על הבעיה, אולם המרחק בין זיהוי הבעיה לריפוי ותיקון הוא גדול. בעיקר כשמדובר במצבים המחייבים שינוי בהתנהגות כמו הדוגמאות שציינתי מעלה.

במצבים כאלו יודעים מה הבעיה אולם נדרש גורם חיצוני, מקצועי, שמבין גם בעסקים וגם באנשים על מנת שייתן את המענה הנכון ויצליח לחולל שינוי. יצליח לגרום לאנשים להתנהג אחרת.

במצבים משמעותיים אלו, זיהוי הבעיה הוא החלק הקל, המורכב יותר הוא לעשות את השינוי בפועל. ולזה נדרש יועץ עסקי לחברות שמבין בעסקים ויותר מכך מבין באנשים.  

למה, למרות היתרונות הגדולים שיש ליועץ עסקי עדין לא כולם בוחרים להיכנס לתהליך?  

התשובה פשוטה, יש לזה מחיר. ולא רק בעלות הייעוץ.
הכנסת יועץ חיצוני הוא תהליך יקר, שעולה כסף, ויותר מזה, עולה בזמן ניהול של העובדים ושל המנהלים, אבל, מעל לכל אלו, זו  החלטה שמחייבת התמסרות, פתיחות ורצון אמיתי לשינוי. הסכמה שאנחנו טובים לבד אבל גורם חיצוני יכול לתת ערך אדיר שיסייע להמשך בסוס החברה והצלחתה.

לעיתים מגיעים אלינו ארגונים בשלבים מאתגרים במיוחד שהעלות לעשות שינוי היא הרבה יותר גדולה, או לחילופין הכיסים כבר לא עמוקים וכמעט נגמר האוויר. 
לכן, חשוב לקבל את ההחלטה לפני שמגיעים למצבים מורכבים. בדיוק כמו שמטפלים בגוף שלנו, איתותים ראשונים של מחלה, זיהוי מוקדם ומתן טיפול ממוקד לפני שעוברים למחלה כרונית. הרבה יותר קל לטפל בכאבים ראשוניים שלא התבססו והפכו כרוניים.

מה כולל ייעוץ עסקי לחברות?

הצעד הראשון בתהליך הייעוץ העסקי לחברות הוא להבין מה קורה בעסק, לאתר את המקומות בהם שיפור ושינוי יביא לשינוי המשמעותי ביותר בתוצאות העסק. 
מספר תחומים לבדיקה ראשונית, האסטרטגיה העסקית, הנתונים העסקיים, מודל SWOT, הגדרת יעדים ותוכניות עובדה, תהליכים פנימיים, ניהול הזמן והאפקטיביות בחברה, פיתוח המנהלים והעובדים ועד לבחינת התרבות הארגונית והתרומה שלה על הצלחת העסק.

שני היבטים מרכזיים:

ניהול תהליכים:
תהליכי שיווק ומכירות שיהפכו את המכירות למכונה משומנת הנמצאת בשיפור מתמיד,
תהליכים פיננסים – לדעת מה באמת קורה בעסק,
ניהול הלוגיסטיקה, השירות ושאר מחלקות הארגון. 
כשיש תהליכים מובנים ומסודרים, יש פחות טעויות, העבודה אפקטיבית, והכי חשוב, אפשר למדוד יעילות ולכוון את הארגון לשיפור מתמיד.

ניהול העובדים:
כאן מדובר בכל האספקטים הרכים של ניהול העובדים, האספקטים שמשפיעים הכי הרבה על ביצועי הארגון, עובדים מעולים שעובדים יחד בצוות מביאים את הארגון לתוצאות בלתי רגילות. בניהול העובדים נשפר את מערכות היחסים בין העובדים, בין שותפים, נחזק את יכולות המנהיגות והניהול, גיוס ופיתוח כישרונות, הגדלת המעורבות והעלאת המוטיבציה ותרומתם האישית של העובדים, הגדלת הפרודוקטיביות, ועוד אלמנטים כיפיים.

העובדים הם המשאב המשמעותי והיקר ביותר בארגון, ובהתאם לתפישה הזו אנו פועלים ושמים דגש מיוחד. 

איך שיפור בניהול העסק מביא להגדלת רווחים?

השווקים תחרותיים מאוד, וההזדמנויות שעומדות בפני הלקוחות מגוונות ואטרקטיביות מה שמחייב עסקים כל הזמן להשתפר. היכולת לזהות מה מעכב את הצמיחה, או מה נדרש לעשות על מנת למקסם את פוטנציאל ההצלחה, לצד פיתוח אישי ויכולת לנהל את המערך טוב יותר, כל אלו משפיעים בצורה ישירה על שורת הרווח.

אנחנו מסייעים לעסקים לנהל נכון את העסק. ייעוץ עסקי לחברות מאפשר לבעל העסק לקבל את השליטה על העסק, למצוא את מנועי הצמיחה העתידיים לפיתוח העסק ולהשיג תוצאות חדשות.

מה מקבלים?

ככלכלנית אני בקיאה מאוד במספרים ונתונים, אני אוהבת מספרים, אוהבת לחקור אותם ולגלות מהן תובנות עסקיות חדשות. 
דרך המספרים ניתן להגיע לתובנות שיקדמו את העסק ויעזרו להוביל מערכי שיווק, מכירות וניהול
 אפקטיביים.
היכולת והניסיון בתחום הכספים, יחד עם ניסיון וידע מהתחום המנטאלי מאפשרים לי לסייע ביעילות לבעלי העסקים. ההבנה באנשים והיכולת לשנות התנהגויות היא המרתקת באמת. בעזרת שילוב הכלים העסקיים והאנושיים אני מקדמת את החברות למטרות העסקיות ולהצלחה.

כיצד מתבצע תהליך ייעוץ עסקי לחברות?

אני לומדת את תמונת העסק באמצעות ניתוח נתונים, שיחות עם עובדים ולקוחות ומבינה מהם הצעדים שיובילו להמשך צמיחה והתפתחות. לעתים, שיפור קטן, יכול להביא לשיפור גדול בשורת הרווח. אני מחפשת את השינויים הקטנים שיובילו לשיפור גדול. בשיחות האישיות אני מבינה לעומק את המבנה הארגוני האופטימלי, השמת האנשים הנכונים במקום הנכון, חיזוק תקשורת מעולה ועבודת צוות. כל אלו יחד הם המפתחות להצלחה השראה וכיף.

מגוון העסקים העצום אותם ליוותי במהלך 10 השנים האחרונת חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם העסקים בארץ. את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ משמעותי שמביא לתוצאות.

למה לצפות?

נתחיל בזה שמדובר בתהליך כייפי, מעצים שנותן השראה ותורם להתפתחות האישית של בעל העסק המנהלים והעובדים. מאפשר להסתכל בעיניים חדשות על העסק, על העובדים ובעיקר על עצמנו.
נכון, המטרה הסופית שאכן מושגת, היא לשפר את התוצאות העסקיות, להגדיל את המכירות, להגדיל את הרווחים, המתנה הנוספת היא שנפתחות אפשרויות נוספות, אנרגיה עולה מערכות יחסים משתפרות, תרבות ארגונית חדשה מתפתחת. השילוב המנצח של פיתוח יכולות אישיות לצד הכנסת תהליכים ניהוליים, ניהול ממוקד יעדים, פוקוס למטרות ומה רוצים להשיג. כל אלו יחד עושים את ההבדל.  

למי מתאים ייעוץ עסקי לחברות?

חברות ועסקים שרוצות להגדיל את ההכנסות או מצבים בהם העסק מנוהל בצורה לא מיטבית ואינו ממצה את הפוטנציאל שלו. עבור עסקים הנמצאים בתהליכי שינוי, הן תהליכי צמיחה והן תהליכי קיטון. כן, רבים פונים אלינו דווקא בזמני צמיחה, גם שינוי לטובה בביקושים מחייב התנהלות חדשה ויצירת נהלי עבודה חדשים המתאימים למציאות החדשה והטובה. 
מתאים לעסקים שמעסיקים עובדים ועומדים בפני אתגרי ניהול העסק עצמו. במיוחד עבור עסקים שרוצים להמשיך ולצמח בסביבה המשתנה.  

כיום, השינויים בסגנון העבודה, ביכולת של חברות לגייס עובדים, בהשפעת של עבודה מרחוק, של עובדים צעירים עם דרישות חדשות, כל אלו מצריכים הערכות חדשה למציאות משתנה. 

כיום, יותר ויותר עסקים משלבים ייעוץ עסקי לחברות בניהול השוטף של העסק.

נשמע מעניין? בואו נדבר