ייעוץ עסקי לחברות

שפרו את הרווחים והפרודוקטיביות בעסק עם ייעוץ עסקי מקצועי

ייעוץ עסקי

מעוניינים להגדיל את העסק שלכם, להגדיל את הרווחים ולקחת את העסק שלכם לשלב הבא?  יתכן ומה שאתם צריכים זה חברת ייעוץ עסקי מקצועית שתסייע לכם לנהל את העסק ולצמוח.

חברות ייעוץ עסקי מציעות מגוון רחב של שירותים שנועדו לסייע לעסקים בכל הגדלים והענפים לשפר ביצועים ולהצליח. מאסטרטגיות שיווק ומכירה ועד לתכנון פיננסי וניהול, חברת יעוץ יכולה לספק את המומחיות וההכוונה הדרושה לכם כדי להצמיח את העסק שלכם ולממש את מלוא הפוטנציאל שלכם.

במאמר הזה, ריכזתי את היתרונות של עבודה עם יועץ עסקי מומלץ, כיצד לבחור את חברת הייעוץ המתאימה לכם וכיצד להפיק את המרב מהיועץ שלכם.

מהו ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא תהליך של מתן ייעוץ מקצועי לעסקים במטרה לעזור להם לשפר את הביצועים, היעילות והרווחיות שלהם. חברת ייעוץ עובדת עם עסקים כדי לזהות אזורים לשיפור, לפתח אסטרטגיות ותוכניות ולספק הדרכה ותמיכה שעוזרת לעסקים ליישם את התוכניות הללו. 

היקף שירותי הייעוץ יכול להשתנות מאוד בהתאם לצרכים ולמטרות של העסק.
השירותים המוצעים בחברתנו כוללים:

 היתרונות של ייעוץ עסקי

לעבודה עם חברת ייעוץ עסקי יש יתרונות רבים, מניסיון אישי של למעלה מעשור עם מגוון גדול של עסקים איתם עבדתי בלטו היתרונות הבאים:

מומחיות: חברת ייעוץ מביאה שפע של ידע וניסיון לעסק שלכם, שיכולים לעזור לכם לזהות הזדמנויות חדשות, להתגבר על אתגרים ולקבל החלטות מושכלות יותר. בעבודה עם חברת ייעוץ, אתם יכולים לנצל את המומחיות שלהם ולקבל גישה לשיטות עבודה מומלצות ותובנות חדשות.

אובייקטיביות: לפעמים קשה לראות את היער מרוב העצים, כך הדבר עבור מנהל העסק. חברת ייעוץ יכולה לספק פרספקטיבה אובייקטיבית, לעזור לכם לראות את העסק שלכם מזווית חדשה ולזהות תחומים לשיפור. חברת ייעוץ יכולה גם לעזור לך לקבל החלטות קשות שעשויות להיות קשות לקבלה פנימית.

יעילות: על ידי מיקור חוץ של פונקציות מסוימות לחברת ייעוץ, אתם יכולים לפנות זמן ומשאבים ולהתמקד בפעילויות הליבה העסקיות שלכם. זה יכול לעזור לכם להיות פרודוקטיבים ויעילים יותר, ולאפשר לכם להתמקד במה שאתם עושים הכי טוב.

פתרונות מותאמים אישית: חברת ייעוץ טובה תעבוד אתכם בשיתוף פעולה הדוק כדי להבין את העסק שלכם ואת הצרכים הייחודיים שלכם, ולפתח פתרונות מותאמים אישית למטרות וליעדים הספציפיים שלכם. זה מבטיח ששירותי הייעוץ שאתם מקבל הם רלוונטיים, יעילים ומתאימים ליעדים העסקיים שלכם.

בחירת חברת ייעוץ עיסקי נכונה

בחירת חברת הייעוץ הנכונה היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על הצלחת העסק שלכם. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את חברת הייעוץ המתאימה לצרכים שלכם:

1. כימיה ואמון: יועץ עסקי מומלץ הופך להיות איש או אשת סודו של בעל העסק. רמת הפתיחות שאני מגיעה עם הלקוחות שלי היא גבוה במיוחד. ההצלחה בעסק נוגעת לעיתים קרובות להיבטים ריגשיים, עמידה בלחצים, התמדה, להתמודד עם אי הצלחה או הפוך עם הצלחה גדולה, כל אלו מחייבים בראש ובראשונה לסמוך על היועץ איתו אתם עובדים. לסמוך עליו מקצועית וערכית. 

2. תחום התמחות וגישה: לחברות ייעוץ שונות עשויות להיות גישות שונות לייעוץ עסקי. חלקם עשויים להתמקד במתן שירותים ספציפיים, כגון ייעוץ שיווקי או פיננסי, בעוד שאחרים עשויים לנקוט בגישה הוליסטית יותר לשיפור עסקי. ודאו שהמשרד שאתם בוחרים מתאים לערכים ולמטרות שלכם ושהיועץ מתמחה בתחום בו אתם זקוקים לסיוע הכי הרבה. לדוגמא – שיווק ומיתוג העסק, תפעול ותהליכים בעסק, מוטיבציה והנעת עובדים, מיקוד ובהירות אסטרטגית. הגדירו לעצמכם מה חשוב לכם ומה אתם רואים כנקודת התורפה המידית שלכם. ותבחרו יועץ שיענה לכם על האתגרים שלכם.

3. רקורד וניסיון: ודא שלחברת הייעוץ שתבחר יש רקורד של הצלחה, ועבדה עם עסקים דומים לשלך. בקש הפניות ותיאורי מקרה כדי לראות את התוצאות שהם השיגו עבור לקוחות אחרים. לניסיון של היועץ יש משמעות גדולה בהצלחה של התהליך. הניסיון מאפשר ליועץ לתת לכם את ההכוונה הנכונה. אין חכם כבעל ניסיון. ובעסקים זה חשוב במיוחד. 

4. מי באמת ילווה אתכם: קיימות חברות ייעוץ עסקי רבות, חלקן מעולות חלקן פחות. שימו לב שהיועץ שמלווה אתכם הוא אכן בעל ניסיון, בעל הבנה עסקית שמתאימה לצרכים שלכם. שימו לב להמלצות שיש לו, יועץ עיסקי מומלץ בא עם ניסיון והצלחות שיכולות לעזור לכם לעשות את פריצת הדרך.

5. קראו ביקורות: בדקו ביקורות והמלצות מקוונות מלקוחות קודמים כדי לקבל תחושה על המוניטין של המשרד והתוצאות שהם השיגו. זה יכול לעזור לכם להבין את החוזקות והחולשות של חברת הייעוץ, והאם הן מתאימות לעסק שלכם.

5. יועץ עיסקי שיכול לראות מעבר ויודע להעביר את הארגון תהליך: אם אתם חברה המעסיקה עשרות עובדים, חשוב שהיועץ העסקי איתו תבחרו לעבוד יהיה בעל גישה בין אישית מעולה. יכולת השפעה ורתימה שלכם ושל העובדים שלכם. כשבאים לעשות שינוי, ההרתמות של העובדים לתהליך היא אקוטית.

6. אנרגיה גבוה: יועץ עסקי שמאמין בכם וחשוב לו שתצליחו. לכאורה טרוויאלי, אבל מניסיון, היועץ שלכם הופך להיות במקרים רבים הרוח שמניעה אתכם ועוזרת לכם במצבים מאתגרים. חשוב שיהיה איש או אישה שירצו בהצלחה שלכם, שיאמין בכם וירים לכם אנרגיה מתי שמאתגר.

7. סמכו על האינטואיציה שלכם: כמו בבחירת בן זוג, בחירת דירה או כל החלטה חשובה אחרת, הפעילו את האינטואיציה שלכם, תשאלו שאלות, ותקשיבו ללב לבטן ולשכל. שילוב של השלושה שיעזור לכם לבחור את מי שנכון לכם.

אלו טיפים לבחירת יועץ עיסקי מומלץ מבין מאות היועצים או חברות ייעוץ עסקי הקיימות בארץ. מאחר ומדובר בהוצאה כספית משמעותית, השקעה של זמן ואנרגיה, חשוב לבחור נכון.

מתי מומלץ להיעזר ביועץ עסקי לחברות? 

לעיתים מגיעים אלינו ארגונים בשלבים מאתגרים במיוחד, ככל שתקדימו להיוועץ כך ייטב.  

חשוב לקבל את ההחלטה לפני שמגיעים למצבים מורכבים. בדיוק כמו שמטפלים בגוף שלנו, איתותים ראשונים של מחלה, זיהוי מוקדם ומתן טיפול ממוקד לפני שעוברים למחלה כרונית. הרבה יותר קל לטפל בכאבים ראשוניים שלא התבססו והפכו כרוניים.

יועץ חיצוני מומלץ יכול לראות במהירות ובבהירות את נקודות הכשל שמונעות מהארגון להמשיך ולצמח.

לעיתים, העובדים והמנהלים כל כך מעורבים בעסק והם לא מצליחים לראות את הבעיות האמיתיות. זה נקרא נקודות עיוורות. לדוגמא, לקוח שראה במשך שנים את הנתונים העסקיים של המחלקות השונות, אולם, נתון משמעותי חמק ממנו וזה אחוז ניצול הזמן של העובדים. 

לכאורה, נתון מסדר ראשון לבדיקה ומעקב, בפועל, למרות שמדובר באחד ממרכזי השירות של החברות המובילות בארץ, עם מחזורי מכירות של עשרות רבות של מיליוני שקלים בשנה, למרות זאת, הנתון החריג והחשוב הזה לא צף ועלה אצל הבעלים. ברגע ששמנו אותו בפוקוס ומיקדנו את הארגון לשיפור המדד הזה, רמת הריווחות השתפרה ביותר מ 10%. 

יועץ עסקי מיומן מסתכל בבהירות על הנתונים העסקיים ומסיק מסקנות. שם את האצבע על הנקודה המהותית שמשפיעה הכי הרבה על הריווחיות של העסק.

לא כל הבעיות מקורות בנקודות עיוורות. ישנם מקרים בהם, נקודות הכשל צועקות לשמיים. כל העובדים והמנהלים יודעים מה לא תקין בארגון, לדוגמא אין תקשורת, יש אגו, אין שיתוף פעולה, אין ניהול, יש קושי בקבלת החלטות ועוד ועוד. 

במצבים אלו, העובדים והמנהלים יכולים להצביע במהירות על הבעיה, אולם המרחק בין זיהוי הבעיה לריפוי ותיקון הוא גדול. בעיקר כשמדובר במצבים המחייבים שינוי בהתנהגות כמו הדוגמאות שציינתי מעלה.

יודעים מה הבעיה אולם נדרש גורם חיצוני, מקצועי, שמבין גם בעסקים וגם באנשים על מנת שייתן את המענה הנכון ויצליח לחולל שינוי. יצליח לגרום לאנשים להתנהג אחרת.

במצבים משמעותיים אלו, זיהוי הבעיה הוא החלק הקל, המורכב יותר הוא לעשות את השינוי בפועל. ולזה נדרש יועץ עסקי לחברות שמבין בעסקים ויותר מכך מבין באנשים.  

איך שיפור בניהול העסק מביא להגדלת רווחים?

השווקים תחרותיים מאוד, וההזדמנויות שעומדות בפני הלקוחות מגוונות ואטרקטיביות מה שמחייב עסקים כל הזמן להשתפר. היכולת לזהות מה מעכב את הצמיחה, או מה נדרש לעשות על מנת למקסם את פוטנציאל ההצלחה, לצד פיתוח אישי ויכולת לנהל את המערך טוב יותר, כל אלו משפיעים בצורה ישירה על שורת הרווח.

אנחנו מסייעים לעסקים לנהל נכון את העסק. ייעוץ עסקי לחברות מאפשר לבעל העסק לקבל את השליטה על העסק, למצוא את מנועי הצמיחה העתידיים לפיתוח העסק ולהשיג תוצאות חדשות.

 

מגוון העסקים העצום אותם ליוותי במהלך 10 השנים האחרונת חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם העסקים בארץ. את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ משמעותי שמביא לתוצאות.

למה לצפות?

נתחיל בזה שמדובר בתהליך כייפי, מעצים שנותן השראה ותורם להתפתחות האישית של בעל העסק המנהלים והעובדים. מאפשר להסתכל בעיניים חדשות על העסק, על העובדים ובעיקר על עצמנו.
המטרה היא לשפר את התוצאות העסקיות, להגדיל את המכירות, להגדיל את הרווחים, בדרך מקבלים מתנה נוספת, נפתחות אפשרויות נוספות, אנרגיה עולה מערכות יחסים משתפרות, תרבות ארגונית חדשה מתפתחת. השילוב המנצח של פיתוח יכולות אישיות לצד הכנסת תהליכים ניהוליים, ניהול ממוקד יעדים, פוקוס למטרות ומה רוצים להשיג. כל אלו יחד עושים את ההבדל.  

למי מתאים ייעוץ עסקי לחברות?

חברות ועסקים שרוצות להגדיל את ההכנסות או מצבים בהם העסק מנוהל בצורה לא מיטבית ואינו ממצה את הפוטנציאל שלו. עבור עסקים הנמצאים בתהליכי שינוי, הן תהליכי צמיחה והן תהליכי קיטון. כן, רבים פונים אלינו דווקא בזמני צמיחה, גם שינוי לטובה בביקושים מחייב התנהלות חדשה ויצירת נהלי עבודה חדשים המתאימים למציאות החדשה והטובה. 
מתאים לעסקים שמעסיקים עובדים ועומדים בפני אתגרי ניהול העסק עצמו. במיוחד עבור עסקים שרוצים להמשיך ולצמח בסביבה המשתנה.  

כיום, השינויים בסגנון העבודה, ביכולת של חברות לגייס עובדים, בהשפעת של עבודה מרחוק, של עובדים צעירים עם דרישות חדשות, כל אלו מצריכים הערכות חדשה למציאות משתנה. 

כיום, יותר ויותר עסקים משלבים ייעוץ עסקי לחברות בניהול השוטף של העסק.

רוצה לחזק את העסק שלך?

ייעוץ עסקי - תחומי פעילות

חיזוק העסק עם שרותים מקצועיים

ניהול

מבנה ארגוני, בהירות בתפקידים, שיטות ותהליכים, ניהול זמן, שגרות עבודה, מטרות ויעדים, KPI, ניהול בעידן החדש.

פיתוח מנהלים

ניהול בעידן החדש, הנעת עובדים, מוטיבציה, חיבור העובדים לארגון. כלים מותאמים לאתגרים היום.​

תהליכים פנים ארגוניים

תקשורת ועבודה טובה בין המחלקות היא המפתח להצלחה. קשרים הנכונים בין המחלקות ויצירת תהליכים תומכים.

כספים

המצב הפיננסי בעסק, תזרים, מכירות, רווה"ס, ריווחיות והמלצות אסטרטגיות לפעילות קדימה​

שיווק

אסטרטגיה שיווקית, מותאמת לענף בו אתם פועלים, התאמת השיווק לעידן הדיגיטלי, תוכנית עבודה, מוצרים.

עסקים משפחתיים

רווחים לצד רווחה עסקים משפחתיים להתנהל נכון, להרוויח וגם לשמור על שלום בית.​

שירות

שירות מעולה משפיע ישירות על שורת הרווח, תרבות של שירות, ניהול מוקדים, אימון נציגים, יעדים ומדדים.

פיתוח עסקי

יצירת מרכזי רווח חדשים, פיתוח מוצרים ולקוחות חדשים להגדלת הרווחים והורדת הסיכונים.​

אסטרטגיה עסקית

פיתוח אסטרטגיה עסקית, חזון, SWOT, יעדים ותוכניות עבודה. תהליך שמוביל לצמיחה ושגשוג עסקי.