פיתוח מנהלים

הכשרות מנהלים - ההשקעה הטובה ביותר לארגון

פיתוח מנהלים הכשרות, קורסים וסדנאות למנהלים ועובדים

המשאב האנושי, מנהלים ועובדים, הם המשפיעים ביותר על ההצלחה של ארגון,  פיתוח אישי וחיזוק היכולות הניהוליות נמצא בנתיב הקריטי להצלחה של כל עסק.

תפקיד המנהל בעשורים האחרונים הפך להיות מורכב ומשמעותי הרבה יותר. מחברה צייתנית עברנו לחברה שקופה ופתוחה שמעודדת מעורבות עובדים. כיום, ההצלחה והשגשוג של עסקים וחברות תלוי במידה רבה באיכות העובדים והמנהלים בארגון. ברמה האישית של המנהלים, בתפיסת העולם החברתית שלהם וביכולות הניהול.

זו הסיבה שיותר ויותר ומשלבים תוכניות הכשרה מקצועיות שמחזקות את יכולות הניהול והמנהיגות.

אלו מיומנויות נלמדות בהכשרת מנהלים

הנושאים הנלמדים במסגרת פיתוח מנהלים הינם רבים ומגוונים וכוללים:

 • תפקיד מנהל – מנהל, מאמן, מנטור ומדריך
 • עבודה בצוות וגיבוש צוות
 • קבלת החלטות
 • ניהול זמן ואפקטיביות
 • הצבת יעדים וניהול לפי יעדים
 • ניהול שגרות עבודה
 • ניהול קונפליקטים
 • סוגי מנהלים
 • ניהול ללא סמכות ניהול מטריציוני
 • ניהול מנהלים
 • הערכת עובד שנתית
 • פרזנטציה והעברת מסר אפקטיבי
 
מגוון הנושאים הנלמדים מעידים על המורכבות הרבה שיש בתפקיד המנהל בעידן של היום. פיתוח כישורי ניהול זה לא דבר של מה בכך. הכשרות מנהלים ועובדים שיביאו לשינו התנהגות אמיתי של המנהל, מצריך לימוד ותרגול יומיומי.
 
לצג כל העושר הלימודי, אני שמה דגש על תרבות ארגונית הכוללת:
 • ערכים
 • תקשורת 
 • הקשבה
 • תחרותיות למול הישגיות
 • פיתוח חוסן מנטאלי ויכולת התמודדות במצבי לחץ 
 • אסטרטגיות השפעה וזיהוי יכולות המנהלים
 • הנעת עובדים
 • מנהיגות אישית
 
התכנים הללו נלמדים בתהליכי פיתוח מנהלים בכירים או קורס מנהלים מתחילים.
 

למי פיתוח מנהלים יכול לתרום

הניסיון מראה שלהיות בעל מקצוע מעולה לא אומר דבר על יכולות האדם להיות גם מנהל מעולה. לרוב, מקדמים אנשים לתפקידי ניהול לאחר שעשו את תפקידם המקצועי בצורה מעולה והארגון רואה בהם בעלי פוטנציאל גבוהה לנהל אנשים. אבל, יכולות מקצועיות, לחוד ויכולות בין אישיות לחוד. אלו לא אותם כישורים בהכרח. 

עורך דין מעולה, נציג שירות נפלא, טכנאי או תכניתן גאון, לא מחייב שיהיה גם מיומן בהובלת עובדים וניהול תהליכים. יותר מכך, במרבית המקרים חסרים לעובד גם למצטיינים, מיומנויות ניהול בסיסיות. אם זה כתוצאה של העדר הכשרה, העדר ניסיון או תפיסה ואמונה לא גבוה של העובד בעצמו. 

כך או כך, מרבית המנהלים הטריים כמו גם מנהלים ותיקים, צריכים לקבל עוד כלים שיעזרו להם להניע את העובדים. כלים בעזרתם ישיגו את היעדים העסקיים. 

הכשרות סדנאות והרצאות  הכוללים פיתוח כישורי ניהול ופיתוח אישי נותנים את המענה. סדנאות וקורסי ניהול מביאים את העובדים והמנהלים להציג יכולות חדשות ומביאים את הארגון לתוצאות גבוהות.

מה כולל קורס הכשרת מנהלים?

קורס הכשרת מנהלים כולל פיתוח מיומנויות ניהול בשני תחומים מרכזיים:

סדנאות פיתוח מנהלים – מפתחים את היכולות האישיות של המנהל
סדנאות ניהול – כלים ממוקדים בניהול 
ליווי אישי של מנהלים – תהליך אישי וממוקד ליווי מנהלים

פיתוח מנהלים מתבצע בקורס ניהול למנהלים, סדנאות בודדות או הרצאות קצרות וחד פעמיות. ככל שהתהליך מקיף יותר הוא משמעותי ומייצר שינוי ארוך יותר. מתאים למנהלים בכירים או מנהלים מתחילים ועובדים שלא מנהלים עובדים ישירות.

מה זה פיתוח מנהלים והקשר שלו להצלחת הארגון

היום ברור שהיכולת החשובה ביותר למנהל היא היכולת להניע עובדים. לגרום לעובדים לרצות לעשות יותר. לרצות להוכיח את עצמם. לעורר בהם את המוטיבציה לתרום, להיות יצירתיים ולהביא מעצמם דברים חדשים.

יש אנשים שזה בא להם בטבעי, נולדו עם היכולת לגרום לאנשים לעשות יותר. הם לא בהכרח כריזמטיים, אבל יש להם יכולת בין אישית גבוהה. יכולת להבין את האדם, להרגיש אותו. ולהשפיע עליו.

מנהלים שיש להם את זה קיבלו מתנה אמיתית. למרבית האנשים, יש את הגרעין, אבל על מנת להצליח נדרש ללמוד ולשכלל אותו. פיתוח מנהלים מקצועי שם את ההיבטים האלו כחלק מהותי מהיכולות הנדרשות לפיתוח. 

פיתוח מיומנויות בין אישיות חלק משמעותי בפיתוח המנהל

הכשרת מנהלים בעולם הבין אישי מפתחים את יכולות ההקשבה, התקשורת, החוסן הפנימי, הבטחון העצמי, יכולת עמידה בלחצים, זיהוי התנהגויות לא מקדמות ושינוי התנהגויות. לומדים כלים ממשיים להניע עובדים ולנהל צוות עובדים על כל המורכות הבין אישית.

דברים רבים יכולים להשתבש במהלך העבודה השוטפת. התנהגויות המלוות באגו, ביקורתיות, חוסר תקשורת, חוסר הקשבה, כל אלו מחייבים את המנהלים ללמוד איך להתנהל ברמה הבין אישית.

הלימוד המשמעותי ביותר שאני מלמדת מנהלים הוא להקשיב לעצמם. לפתוח אפשרויות נוספות של פתרונות. החופש לראות דברים אחרת. כל אלו משפרים את יכולות המנהלים לא רק במסגרת העבודה אלא מדובר בפיתוח מנהלים שמשפיע על כל חיו של המנהל. לא רק בעבודה אלא גם במעגלים נוספים שלו בחיים.

ההשפעה של פיתוח מנהלים על האפקטיביות בארגון

מנהלים היום מתמודדים עם אתגרים רבים ומגוונים. וככל שהעסקים הולכים ומשתכללים, התחרות הולכת וגדלה, כך נדרשים המנהלים להפגין יכולות מגוונות. פיתוח מנהלים מאפשר למנהלים להתמודד נכון עם האתגרים החדשים.

ארגונים חייבים היום להשקיע במנהלים ולפתח אצלם יכולות חדשות. פיתוח מנהלים היא הדרך המהירה והנכונה לעשות את זה.

ההתמודדות עם דילמות, היכולת לנהל צוות, היכולת לעמוד בלחצים, בקבלת החלטות, הצורך היום בשיתופי בפועלה, ועובדה עם שותפים עסקיים, מחייבים פיתוח מתמיד של היכולות הפנימיות של מנהלים ועובדים.

תהליך פיתוח מנהלים בפן הבין אישי מעצים את המנהל, מאפשר לו להתמודד טוב עם הלחצים היומיומיים, ומשפיע על כל סביבת העבודה, הצוות הקרוב וצוותים נוספים. משפיע על התרבות הארגונית.

פיתוח מנהלים – ניהול תהליכים ומשימות

התחום השני בו נדרשים מנהלים רבים לפתח יכולות חדשות הוא בתחום ניהול תהליכים.

המורכבות הקיימת היום בארגונים באה לידי ביטוי בריבוי משימות, תהליכים מורכבים, חשיבה בלתי פוסקת על שיפור הערך ללקוחות והתמודדות עם תחרות חזקה. כל אלו מחייבים מנהלים של היום להבין בתהליכים. 

 • לסגל את היכלות לראות לרחוק, 
 • לנהל נכון את הזמן שלהם ושל הצוות שלהם, 
 • לקבל החלטות ניהוליות מקצועיות שיש להם השפעה ישירה על האפקטיביות של הארגון ועל ההצלחה שלו.

 פיתוח מנהלים ברמה הזו נותן למנהל כלים מתקדמים, ומאפשר לו לתרגל אותם ביום יום. כלים שמשפיעים על ההתנהלות היום יומית.

כישורי ניהול נלמדים

את היכולת לראות בברור את התהליכים והקשרים בין המחלקות. לנהל את הזמן נכון, לבחור אלו משימות לוקחים ועל מה מוותרים. לחדד את יכולת קבלת ההחלטות המקצועית. כל אלו משפרים משמעותית את ההנהגה של המנהל בארגון.

מנהלים טובים משפיעים האחד על השני ומעלים את הרמה של כלל המנהלים והעובדים בארגון.

מנהלים שעברו הכשרות מנהלים מובילים תרבות ארגונית מקדמת. זו המטרה שלי בתהליכי העומק שאני עושה עם המנהלים אותם אני מלווה.

 פיתוח מנהלים – הכשרות מנהלים ועובדים – אראלה

היתרון הבולט שלי הוא ביכולת לראות את שני הצדדים הקריטיים להצלחה של המנהל. 

מצד אחד תהליכים חוצי ארגון, לראות את כלל המחלקות והקשרים ביניהן. למצוא במהירות את הדרך הטובה, את התהליך האפקטיבי ביותר והנכון ביותר. לדעת לעשות סדרי עדיפות ולרתום את האנשים לתהליך. 

ומן הצד השני, לחולל שינויי התנהגויות אצל אנשים. להגיע לרבדים עמוקים באמת של מה מניע אותנו לעשות את מה שעושים, לקבל יכולת לראות מחדש את המציאות ולשנות התנהגות. שינוי התנהגות שלנו משפיע מידית על הסביבה.

הכשרת מנהלים מתחיל בפיתוח אישי של המנהל, וממשיך לפיתוח כלל האנשים איתם המנהל עובד. האפשרות לראות אחרת מצבים ולהנהג אחרת היא מתנה אמיתי שמחוללת שינויים. 

תהליכי ליווי מנהלים שהובלתי יצרו סביבות עבודה חדשות. הרמוניות יותר, עם רצון לשיתוף פעולה גבוה יותר והגבירו יצירתיות. בשורה התחתונה השפיעו משמעותית על הביצועים העסקיים ועל השמחה של המנהלים והעובדים.

המנהלים והעובדים זה הארגון. לא הטכנולוגיה, חדרי הישיבות או שאר המשאבים. הצלחה מתחילה בעובדים ומנהלים מעולים.

איך נעשה תהליך פיתוח מנהלים 

פיתוח המנהלים בארגונים וחברות נעשה בשתי דרכים, שמשלימות האחת את השני: 

 1. בקבוצות במסגרת קורס פיתוח מנהלים  

 2. ליווי אישי של המנהלים בפגישות אישיות איתי

השילוב של השניים הוא השילוב המנצח שמביא לתוצאות משמעותיות ומהירות ברמה שלא הכרתם.

פיתוח מנהלים פגישות אישיות ליווי בכירים

פיתוח מנהלים וליווי הבכירים נעשה בפגישות אישיות 1:1.

המפגשים הינם מפגשי עומק, בהם מפתחים אצל המנהל את היכולות הבין אישיות, יכולות התקשורת והנעת העובדים.

במהלך תהליך פיתוח המנהלים, אני נותנת מענה ללבטים, לחששות ולאתגרים אתם מתמודדים המנהלים בארגון. 

אני מסייעת למנהלים לפתח את כושר המנהיגות שלהם, להכניס בהירות לגבי המטרות האישיות והצוותיות ונותנת מקום לשאיפות המקצועיות.

המטרה שלי היא לחזק את המנהלים, ולאפשר להם להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי.  כך גם הם וגם הארגון צומח.

בפגישות אני שמה דגש על הקנית ביטחון עצמי, חיזוק יכולות קבלת החלטות, ניהול זמן וראיה מרחבית עבור המנהלים.

 פיתוח מנהלים והעבודה הצמודה שלי עם המנהלים, מפתחת אצלם יכולות בין אישיות גבוהות יותר, משפרת משמעותית את ההשפעה של המנהלים על הצוות שלהם ועל הארגון בכלל. 

מגוון החברות העצום אותם ליוותי בתהליכי פיתוח מנהלים וליווי אישי של מנהלים, במהלך 10  השנים האחרונות חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם הניהול בארץ.

 את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ אישי לפיתוח מנהלים שמביא תוצאות ומחזק את ההון האנושי בארגונים.

 איך זה עובד?

פיתוח מנהלים – בוחרים את המנהלים שיכנסו לתהליך, אנשים שאתם רואים בהם פוטנציאל ניהולי. לרוב אני עובדת עם הבעלים של החברות ועם השדרה הניהולית הבכירה. לאחר בחירת המנהלים, מחילים עם המטרות עליהם נרצה לעבוד ומה לשפר בתהליך הפיתוח.

מחליטים על סידרת המפגשים ויוצאים לדרך.

למי מתאים?

פיתוח מנהלים מתאים למנהלים ובכירים בארגונים, שנדרשים לפתח כישורים ומיומנויות נוספות על מנת להתמודד עם האתגרים היומיומיים.
סוגיות כמו ניהול זמן, ניהול אפקטיבי של צוות, חיזוק מעמד העובד בארגון, פיתוח מיומנויות ניהול כמו קבלת החלטות, סיוע במיקוד, והעברת מסרים ופרזנטציה אפקטיבית.

העזרה ניתנת הן בפן האישי ריגשי והן בפן המקצועי, השניים יחד יוצרים תהליך פיתוח מנהלים אפקטיבי. זאת לאור הניסיון הרב שיש לי יחד עם לימודים עשירים בשני התחומים. 

איך תדעו שבחרתם נכון?

בתהליך הכשרת מנהלים, בין אם זה קורס מנהלים או ליווי אישי, אני מביאה לידי ביטוי את הניסיון הרב, היכולות והידע שרכשתי בתחום הניהול והתנהגות הארגונית והאישית.

הלימודים הרבים שלי מתחומי התודעה, מאפשרים לי לתת מענה עמוק שמצמיח את המנהלים ומחולל שינוי אמיתי. הכשרתי כמסטר NLP מאפשרת לי לשלב באפקטיביות כלים מעולם ה NLP  והתודעה. 

הניסיון, הלימודים והיכולות האישיות בפיתוח מנהלים, מקנים למנהלים כלים חדשים שמאפשרים להם לפתור דילמות, להרחיב את זווית הראיה, לראות אפשרויות חדשות ולהשפיע בצורה אפקטיבית על העובדים ועל ההצלחה של הארגון.

חשוב לזכור, פיתוח אישי הינו תהליך שנמשך לכל החיים 🙂 ובכדי לעמוד בציפיות ובדרישות מנהלים וארגונים לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח.

אשמח לעשות אתכם את הצעד הבא בהתפתחות האישית של המנהלים.

שירותים משלימים – ייעוץ עסקי  וגם תהליך לבנית אסטרטגיה עסקית עד לרמה של תוכניות עבודה לצוותים. ייעוץ ארגוני משלים את סל השירותים.

נשמע לכם מעניין? בואו נדבר. עוד היום.

מגוון החברות העצום אותם ליוותי במהלך 8 השנים האחרונת חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם הניהול בארץ. את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ אישי לפיתוח מנהלים שמביא תוצאות ומחזק את ההון האנושי בארגונים.

נשמע מעניין? בואו נדבר