פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים ההשקעה הטובה ביותר לארגון

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים – נמצא בנתיב הקריטי להצלחה של הארגון.

לרוב, מקדמים אנשים לתפקידי ניהול לאחר שעשו את תפקידם המקצועי בצורה מעולה, והארגון רואה בהם פוטנציאלים לניהול. הניסיון מראה שלהיות בעל מקצוע מעולה לא אומר דבר על יכולות האדם להיות גם מנהל מעולה.

ישנם אנשים שנולדו עם יכולות ניהול מפותחות, מרביתנו, בטח בעולם העסקים המורכב היום, אנו חייבים לפתח יכולות חדשות, וללמוד. פיתוח מנהלים נותן מענה במקומות האלו.

מגוון סדנאות ותהליכים לפיתוח מנהלים:
סדנאות פיתוח מנהלים – מפתחים את היכולות האישיות של המנהל
סדנאות ניהול – כלים ממוקדים בניהול 

אלו יכולות מפתחים בתהליך פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים נחלק לשני תחומים, האחד ניהול העובדים, והשני ניהול תהליכים ומשימות.

מדובר בשתי מיומנויות שונות שלמעשה משלימות האחת את השנייה. אלו שתי יכולות שונות בתכלית ושתיהן יחד יוצרות מנהלים טובים.

 מאחר ושתי המיומנויות הללו של ניהול העובדים וניהול המשימות הינן שתי מיומנויות שונות, גם מנהלים שנולדו באופן טבעי עם חוזקות בתחום אחד, לרוב ידרשו לפיתוח החוזקות המשלימות.

בואו נבין מה עומד מאוחרי כל אחת מהן ואיך תהליך פיתוח מנהלים, כפי שאני מעבירה מנהלים בליווי אישי או קבוצתי משפיע על שני התחומים החשובים האלו.

פיתוח מנהלים התחום הבין אישי

היום ברור שהיכולת המשמעותית להצלחה של מנהלים היא היכולת להניע עובדים. לגרום לעובדים לרצות לעשות יותר. לרצות להוכיח את עצמם. לעורר בהם את המוטיבציה לתרום, להיות יצירתיים ולהביא מעצמם דברים חדשים.

יש אנשים שזה בא להם בטבעי, נולדו עם היכולת לגרום לאנשים לעשות יותר. הם לא בהכרח כריזמטיים, אבל יש להם יכולת בין אישית גבוהה. יכולת להבין את האדם, להרגיש אותו. ולהשפיע עליו.

מי שניחן ביכולות הללו קיבל מתנה אמיתית. מרבית האנשים, יש להם את הגרעין הזה, ונדרש ללמוד ולשכלל אותו. פיתוח מנהלים מקצועי שם את ההיבטים האלו כחלק מהותי מהיכולות הנדרשות לפיתוח.

ההשפעה של פיתוח מנהלים על האפקטיביות בארגון

מנהלים היום מתמודדים עם אתגרים רבים ומגוונים. וככל שהעסקים הולכים ומשתכללים, התחרות הולכת וגדלה, כך נדרשים המנהלים להפגין יכולות מגוונות. פיתוח מנהלים מאפשר למנהלים להתמודד נכון עם האתגרים החדשים.

ארגונים חייבים היום להשקיע במנהלים ולפתח אצלם יכולות חדשות. פיתוח מנהלים היא הדרך המהירה והנכונה לעשות את זה.

ההתמודדות עם דילמות, היכולת לנהל צוות, היכולת לעמוד בלחצים, בקבלת החלטות, הצורך היום בשיתופי בפועלה, ועובדה עם שותפים עסקיים, מחייבים פיתוח מתמיד של היכולות הפנימיות.

תהליך של פיתוח מנהלים בפן הבין אישי מעצים את המנהל, מאפשר לו להתמודד טוב עם הלחצים היומיומיים.

על מה עובדים עם המנהלים בתהליך פיתוח מנהלים בפן הבין אישי

בפיתוח מנהלים בפן האישי מפתחים את יכולות ההקשבה, לעובדים לשותפים ולעצמנו, מפתחים את היכולות התקשורת, ואת התגובתיות. לומדים כלים ממשיים להניע עובדים ולנהל צוות עובדים על כל המורכות הבין אישית.

דברים רבים יכולים להשתבש במהלך העבודה השוטפת. התנהגויות המלוות באגו, ביקורתיות, חוסר תקשורת, חוסר הקשבה, כל אלו מחייבים את המנהלים ללמוד איך להתנהל ברמה הבין אישית.

הלימוד המשמעותי ביותר שאני מלמדת את המנהלים הוא להקשיב לעצמם. לפתוח אפשרויות נוספות של פתרונות. החופש לראות דברים אחרת. כל אלו מעלים ברמה את המנהלים לא רק בעבודה אלא פיתוח מנהלים ברמה הזו משפיע על כל חיו של מנהל. לא רק בעבודה אלא גם במעגלים נוספים שלו בחיים.

פיתוח מנהלים – תחום ניהול תהליכים ומשימות

התחום השני בון נדרשים מנהלים רבים לפתח יכולות חדשות הוא בתחום ניהול תהליכים.

המורכבות הקיימת היום בארגונים באה לידי ביטוי בריבוי משימות, תהליכים מורכבים, חשיבה בלתי פוסקת על שיפור הערך ללקוחות והתמודדות עם תחרות חזקה. כל אלו מחייבים את המנהלים של היום להבין בתהליכים. 

לסגל את היכלות לראות לרחוק, לנהל נכון את הזמן שלהם ושל הצוות שלהם, לקבל החלטות ניהוליות מקצועיות שיש להם השפעה ישירה על האפקטיביות של הארגון ועל ההצלחה שלו.

 פיתוח מנהלים ברמה הזו נותן למנהל כלים מתקדמים, ומאפשר לו לתרגל אותם ביום יום. כלים שמשפיעים על ההתנהלות היום יומית.

פיתוח מנהלים בתחום ניהול תהליכים ומשימות – מה מפתחים

את היכולת לראות בברור את התהליכים והקשרים בין המחלקות. היום המנצחים משחקים משחק של שיתוף פעולה, של ראיה לרחוק, של יכולת לראות קשרים תפעולים. לנהל את הזמן נכון, לבחור אלו משימות לוקחים ועל מה מוותרים. לחדד את יכולת קבלת ההחלטות המקצועית. כל אלו משפרים משמעותית את ההנהגה של המנהל בארגון.

מנהלים טובים יותר משפיעים האחד על השני ומעלים את הרמה של כלל המנהלים והעובדים בארגון.

מנהלים שעברו הכשרות מנהלים ופיתוח אישי של המנהלים מובילים תרבות ארגונית מקדמת. זו המטרה שלי בתהליכי העומק שאני עושה עם המנהלים אותם אני מלווה.

 

למה אראלה – פיתוח מנהלים

היתרון הבולט שלי הוא ביכולת לראות את שני הצדדים הקריטיים להצלחה של המנהל. 

מצד אחד תהליכים חוצי ארגון, לראות את כלל המחלקות והקשרים ביניהן. למצוא במהירות את הדרך הטובה, את התהליך האפקטיבי ביותר והנכון ביותר. לדעת לעשות סדרי עדיפות ולרתום את האנשים לתהליך. 

ומן הצד השני, לחולל שינויי התנהגויות אצל אנשים. להגיע לרבדים עמוקים באמת של מה מניע אותנו לעשות את מה שעושים, לקבל יכולת לראות מחדש את המציאות ולשנות התנהגות. שינוי התנהגות שלנו משפיע מידית על הסביבה.

פיתוח מנהלים מתחיל בפיתוח אישי של המנהל, וממשיך לפיתוח כלל האנשים איתם המנהל עובד. האפשרות לראות אחרת מצבים ולהנהג אחרת היא מתנה אמיתי שמחוללת שינויים. 

תהליכי ליווי מנהלים שהובלתי יצרו סיבות עבודה חדשות. הרמוניות יותר, עם רצון לשיתוף פעולה גבוה יותר הגבירו יצירתיות ובשורה התחתונה השפיעו משמעותית על הביצועים העסקיים ועל השמחה של המנהלים והעובדים.

המנהלים והעובדים זה הארגון. לא הטכנולוגיה, חדרי הישיבות או שאר המשאבים. הצלחה מתחילה בעובדים ומנהלים מעולים.

איך נעשה תהליך פיתוח מנהלים 

פיתוח המנהלים בארגונים וחברות נעשה בשתי דרכים, שמשלימות האחת את השני: 

  1. בקבוצות במסגרת קורס פיתוח מנהלים  

  2. ליווי אישי של המנהלים בפגישות אישיות איתי

השילוב של השניים הוא השילוב המנצח שמביא לתוצאות משמעותיות ומהירות ברמה שלא הכרתם.

פיתוח מנהלים פגישות אישיות

פיתוח מנהלים וליווי הבכירים נעשה בפגישות אישיות 1:1.

המפגשים הינם מפגשי עומק, בהם מפתחים אצל המנהל את היכולות הבין אישיות, יכולות התקשורת והנעת העובדים.

במהלך תהליך פיתוח המנהלים, אני נותנת מענה ללבטים, לחששות ולאתגרים אתם מתמודדים המנהלים בארגון. 

אני מסייעת למנהלים לפתח את כושר המנהיגות שלהם, להכניס בהירות לגבי המטרות האישיות והצוותיות ונותנת מקום לשאיפות המקצועיות.

המטרה שלי היא לחזק את המנהלים, ולאפשר להם להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי.  כך גם הם וגם הארגון צומח.

בפגישות אני שמה דגש על הקנית ביטחון עצמי, חיזוק יכולות קבלת החלטות, ניהול זמן וראיה מרחבית עבור המנהלים.

 פיתוח מנהלים והעבודה הצמודה שלי עם המנהלים, מפתחת אצלם יכולות בין אישיות גבוהות יותר, משפרת משמעותית את ההשפעה של המנהלים על הצוות שלהם ועל הארגון בכלל. 

מגוון החברות העצום אותם ליוותי בתהליכי פיתוח מנהלים וליווי אישי של מנהלים, במהלך 10  השנים האחרונות חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם הניהול בארץ.

 את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ אישי לפיתוח מנהלים שמביא תוצאות ומחזק את ההון האנושי בארגונים.

 איך זה עובד?

פיתוח מנהלים – בוחרים את המנהלים שיכנסו לתהליך, אנשים שאתם רואים בהם פוטנציאל ניהולי. לרוב אני עובדת עם הבעלים של החברות ועם השדרה הניהולית הבכירה. לאחר בחירת המנהלים, מחילים עם המטרות עליהם נרצה לעבוד ומה לשפר בתהליך הפיתוח.

מחליטים על סידרת המפגשים ויוצאים לדרך.

למי מתאים?

פיתוח מנהלים מתאים למנהלים ובכירים בארגונים, שנדרשים לפתח כישורים ומיומנויות נוספות על מנת להתמודד עם האתגרים היומיומיים.
סוגיות כמו ניהול זמן, ניהול אפקטיבי של צוות, חיזוק מעמד העובד בארגון, פיתוח מיומנויות של קבלת החלטות, סיוע במיקוד, והעברת מסרים ופרזנטציה אפקטיבית.

העזרה ניתנת הן בפן האישי ריגשי והן בפן המקצועי, השניים יחד יוצרים תהליך פיתוח מנהלים אפקטיבי. זאת לאור הניסיון הרב שיש לי יחד עם לימודים עשירים בשני התחומים. 

איך תדעו שבחרתם נכון?

בתהליך פיתוח מנהלים, בין אם זה קורס מנהלים או ליווי אישי, אני מביאה לידי ביטוי את הניסיון הרב, היכולות והידע שרכשתי בתחום הניהול והתנהגות הארגונית והאישית.

הלימודים הרבים שלי מתחומי התודעה, מאפשרים לי לתת מענה עמוק שמצמיח את המנהלים ומחולל שינוי אמיתי. הכשרתי כמסטר NLP מאפשרת לי לשלב באפקטיביות כלים מעולם ה NLP  והתודעה. 

הניסיון, הלימודים והיכולות האישיות בפיתוח מנהלים, מקנים למנהלים כלים חדשים שמאפשרים להם לפתור דילמות, להרחיב את זווית הראיה, לראות אפשרויות חדשות ולהשפיע בצורה אפקטיבית על העובדים ועל ההצלחה של הארגון.

חשוב לזכור, פיתוח אישי הינו תהליך שנמשך לכל החיים 🙂 ובכדי לעמוד בציפיות ובדרישות מנהלים וארגונים לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח.

אשמח לעשות אתכם את הצעד הבא בהתפתחות האישית של המנהלים.

שירותים משלימים – ייעוץ עסקי  וגם תהליך לבנית אסטרטגיה עסקית עד לרמה של תוכניות עבודה לצוותים.

נשמע לכם מעניין? בואו נדבר. עוד היום.

מגוון החברות העצום אותם ליוותי במהלך 8 השנים האחרונת חשף אותי לאתגרים רבים ומגוונים בעולם הניהול בארץ. את כל הידע והניסיון שצברתי אני משלבת בתהליך יעוץ אישי לפיתוח מנהלים שמביא תוצאות ומחזק את ההון האנושי בארגונים.

נשמע מעניין? בואו נדבר