שיעורים בניהול

כבר בכניסה מצאתי סדום ועמורה: התקרה הפוכה, סולמות, כבלים זרוקים ושני חבר'ה עובדים ומתקנים. "מה קורה?" שאלתי. "מתקנים לנו את התקשורת".
"יפה," אמרתי. "תקשורת זה טוב. חשוב לתקן." 😊
 
יכולים לנחש מה הייתה הדילמה שלשמה נקראתי להתייעצות במשרד עו"ד מהמובילים בארץ? נכון, תקשורת בין העובדים. משעשע כמה היקום מדויק.
 
אנשים מוכשרים, מקצוענים, מובילים פרויקטים ענקיים. היחסים בין העובדים עתירי אמוציות, צעקות, בכי, טרוניות והאשמות. בקיצור ענייני תקשורת.

במהלך הפגישה נתתי לשותפה בכירה כלים פרקטיים, מסרים וחידודים לשימוש מיידי. הבטחתי שנעבוד על הדברים במהלך קורס הניהול, וכרגע זה מתכון זמני.
 
אנחנו פוגשים את עצמנו בחוץ. במציאות. אפילו בדברים הקטנים והלכאורה טריוויאליים, כמו התקשורת שלנו עם עובדים, בעיקר במצבים שהכי מעצבנים אותנו. אם נשנה את עצמנו – ישתנה החוץ. אנחנו השמש, וסביבנו נסוב הכל. אנחנו האור. האור שאנחנו מטילים מאיר את הסביבה.

נשמע לכם רוחניקי? אתם חושבים שהכל מקרי, "רק בואי סדרי לנו את העובדים שלנו, סדרי לנו את המאזנים והכל יהיה טוב". אגיד שהדרך הקלה והמלאה לשינוי של החוץ הוא השינוי הפנימי. אחרת? אחרת הבעיות ימשיכו ויפגשו אתכם גם במקומות נוספים בחיים.
 
נתקלתם במצב ביש? חפשו אותו אצלכם בפנים. לא מצאתם? תקראו לי. אני מוצאת. זה מה שאני עושה.
בתמונה – אויה בגינת הגג שלנו, מצליחים לראות את אגלי הצוף?

אהבתם? תשתפו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

רוצה לנהל טוב יותר?