10 תובנות לשנה החדשה 2022

שבת שעברה, במקום להגיע לסרט טוב בלב תל אביב, הגענו לסרט פחות טוב באיכילוב תל אביב.
חדר טראומה, רופאים, משטרה, מלא בדיקות ולסיכום – קרסול שבור, שורש כף יד שבורה, חבלה בצלעות שכואבת רצח, שפשוף קל בברך ונקודה קטנה באגודל.
 
שבוע ראשון בבית עם כאבים וזמן לחשוב והנה כמה מהתובונות:
 
1. לצפות לבלתי צפוי – איך זה קרה אתם בטח שואלים – אז נהגת חצתה צומת ראשית ברמת גן ללא כניסה ונכנסה בנו. שרון נהג באופנוע, אני רוכבת מאחור. בטבעי סוקרים את המקומות מהם צופים סכנות, במקרה הזה, המבט לא הופנה שמאלה, כי אין משם בכלל כניסה.
 
2. כשמסתכלים קרוב – לא זזים כשמסתכלים רחוק – עושים צעדים גדולים. התנסות ראשונה (כמעט) על קביים הזכירה לי שאם אני מסתכלת ממש על כפות הרגליים או במשבצת הקרובה אני תקועה במקום ולא יכולה להרים את עצמי (זוכרים את הצלע החמודה), אבל.. אם אני מרימה את הראש, מסתכלת לאופק (המסדרון בבית) אני מצליחה להרים את עצמי בקלות יחסית ולעשות צעדים גדולים. תזכרו את זה לכבוד 2022 – זמן לתוכניות והסתכלות קדימה.
 
3. מה שלא משתמשים בו מתנוון מהר, ולהחזיר אותו לכושר לוקח הרבה זמן. כבר הכינו אותי לפיזיותרפיה של כמה חודשים אחרי. לעומת זאת מה שמשתמשים בו מתחזק, ואפילו מהר. רגל ימין הגיבורה, כל יום עומדת יותר ויותר זמן, ככה כמו חסידה על רגל אחת. תשמרו על כושר ותאמנו את היכולות שלכם חזקו אותם. (כתיבה, שיווק, מכירות, פיתוח, רעיונות).
 
4. כשממש כואב – ויש כמה דקות כאלו שכואב מהסרטים, לא ניתן לעשות כלום. מרוכזים בכאב, בעוצמה שלו, אבל, בין לבין הכאבים, בהפוגות ניתן לעשות הרבה, לנוע, להזיז איברים, לרפא את עצמי במחשבה, מדיטציה ועוד. נצלו את הזמנים בהם אתם יכולים לפעול ותפעלו לקדם את עצמכם.
 
5. חקירה פנימית למה זה קרה – כמי שמאמינה שבכל מקרה יש מעבר למקרה, והיקום מאוד מדויק במסרים שלו ולמה דברים קורים, אני מתחקרת למה זה קרה, בכל הכלים שיש לי החל משיטת הבריאה ובדרכים נוספות. תתבוננו מה קורה לכם ומה אצלכם יצר את מה שקרה.
 
6. אמפתיה – לדעת שמה שקל לי יכול להיות ממש קשה למשהו אחר. אמפתיה מחברת מקרבת ויוצרת תקשורת טובה. התאונה במובן הזה לימדה אותי הרבה.
 
7. לתת ללקוח מעבר – סבך הבירוקרטיה מתיש, אם הייתי בודדה או זקנה הייתי מתה ואף אחד לא היה יודע. מכבי – יכלו ליצור קשר לבדוק איך יכולים לסייע. הבסיסי – לפתוח אותי במערכות (אין לי רופאת משפחה ולכן לא משוייכת לרופאה מה שחסם כל תקשורת שלי עם כל רופא – אין הפניות, אין צילומים כלום). זמן ההמתנה שלי בנייד למספרי מכבי השבוע מסתכם בעשרות שעות. התשה. להגדיל ראש ולתת ללקוח מעבר. מה עוד אתם יכולים לעשות עבורו.
 
8.שירות ואכפתיות – האיש החביב והאכפתי במכון הסיטי השאיר אצלי חוויה חמה במיוחד. תזכרו גם אם אתם בתפקידים טכניים פחות משמעותיים לכאורה, יש לכם השפעה אדירה על מצב הרוח והשמחה של הבן אדם.
 
9. לדעת לבקש עזרה – כן זה קשה לחלק מאתנו אבל טוב לתרגל לבקש עזרה.
 
10. להגיד תודה שזו כל הפגיעה, שרוני בריא אני מחלימה, ברכנו הגומל ומודה על הכל.
 
שתהיה לנו שנה אזרחית מעולה, בריאה, שמחה טובה ועשירה. ❤ 2022
בתמונה, אני במשרדי הזמני החדש שלא מצריך מדרגות 🙂 

אהבתם? תשתפו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

רוצה לנהל טוב יותר?