ייעוץ ארגוני

להתאים את הארגון לסביבה המשתנה

ייעוץ ארגוני 

בסביבה דינמית ומשתנה, כמו שאנו חווים ברוב התעשיות היום, נדרשים ארגונים לשפר באופן מתמיד את היכולות שלהם.
מטרתו של תהליך ייעוץ ארגוני היא לעזור לכם להשיג את המטרות ולצמוח, במקביל להצמחת ופיתוח העובדיםבעידן הידע, היום ברור שהצלחתו של הארגון תלויה ברמת הסיפוק והשמחה של העובדים בו. ייעוץ שאני נותנת מכוון אנשים, תהליכים ותוצאות.

הדינמיות בשווקים מעלה את הצורך לעשות שינויים והתאמות בתוך הארגון על מנת להמשיך ולצמח. הייעוץ הארגוני מסייע בהמשך הצמיחה.

השלבים המומלצים 

במסגרת הייעוץ הארגוני, אני מסייעת למנהלים בארגון להבין ולהגדיר את המטרות בתוך הסביבה שבה הם פועלים, ולבחור את הדרך הטובה ביותר להשיג אותן.

לרוב בשני שלבים:
השלב הראשון – להבין מה קיים, מה האתגרים, לתת המלצות לשינוי שיוביל לשיפור. 
השלב השני – ליווי למימוש השינוי בתוך הארגון. 

ייעוץ ארגוני, מסייע לעשות את השינויים וההתאמות הנדרשות על מנת להתחרות טוב יותר, ולהעלות את השביעות רצון של הלקוחות והעובדים. 
במהלך הייעוץ הארגוני, אני מתאימה את המבנה הארגוני ליעדים העסקיים, בהירות בתפקידים, שיטות ותהליכים, חיבור נכון בין התפקיד לאדם ועוד.

שירות זה מביא לידי ביטוי את הניסיון הרב שלי בניהול אנשים ובמיוחד משלבת היבטים פסיכולוגיים המסייעים לאנשים לקבל ולצמח בסביבה משתנה.

למי השירות מתאים

הייעוץ הארגוני מתאים לארגונים אשר נמצאים בתהליכי שינוי, הן תהליכי צמיחה והן תהליכי קיטון. במיוחד עבור ארגונים שרוצים להמשיך ולצמח בסביבה המשתנה.
כיום, יותר ויותר ארגונים משלבים פעילויות של פיתוח וייעוץ ארגוני בניהול השוטף של הארגון.

ייעוץ ארגוני

רוצים להתאים את הארגון שלכם לעולם החדש?

מלאו הפרטים לאחזור אליכם בהקדם